Sposoby na kupno kryptowalut.

Jeśli chcesz zakupić jakąkolwiek kryptowalutę, to pewnie zastanawiasz się jak zrobić to w bezpiecznie i opłacalnie. W naszym krótkim poradnik dowiesz się, jak możesz zrobić to bezpiecznie i opłacalnie.

By handlować kryptowalutami, należy założyć odpowiednie konto na platformie inwestycyjnej dokonać wpłaty środków i czasami zweryfikować swoją tożsamość. Inaczej niż w przypadku innych instrumentów finansowych handlować kryptowalutami możesz 24 godziny na dobę i przez cały tydzień.

Zakup krytowaluty na giełdzie.

Najwięcej transakcji kryptowalutowych jest realizowana za pomocą giełdy. Są one wygodne i wiążą się z najniższymi kosztami transakcyjnymi. Dzięki giełdzie możesz nabyć takie mniej popularne kryptowaluty . Czy jednak wiesz, czym są i jak działają giełdy kryptowalut?

Są to pewnego rodzaju domy maklerskie powiązane z tradycyjną giełdą, na których notowane są akcje lub obligacje. Z drugiej strony dają dostęp do platform inwestycyjnych, wprowadzając kryptowaluty do systemu notowań i odpowiadając za egzekucje zleceń. Część z nich jest nawet kantorem zawierającymi transakcję z użytkownikami.

Atrakcyjne warunki handlu.

Giełdy kryptowalut nie pobierają opłat od założenia lub korzystania z konta, natomiast czerpią zysk od prowizji transakcyjnych. Jenak należy pamiętać, że im częściej obracasz większą kwotą, tym mnie zapłacisz za handel. Niezależnie od kwoty i przedmiotu inwestycji najlepiej będzie ci handlować na giełdzie kryptowalut. Ich wybór jest całkiem spory.

Jak kupować kryptowaluty?

Handel na giełdzie odbywa się przez Internet. Dzięki temu zlecenia można składać jedynie z użyciem platformy inwestycyjnej. Korzystanie platformy wymaga złożenia bezpłatnego konta inwestycyjnego w serwisie usługodawcy. Następnie należy wpłacić środki na giełdę przykładowo za pomocą przelewu lub karty płatniczej. Składanie zleceń można porównać do rynku akcji. Co prawda w zależności od giełdy szczegóły działań mogą się nieco różnić, ale ale ich najważniejsze możliwości są jednak takie same.

Innymi opcjami zakupu kryptowalut są inni użytkownicy, bitomaty i kantory. Jednak w ten sposób nie będą dostępne wszystkie kryptowaluty, a szczególnie te mniej popularne. Mało znane jednostki możesz zakupić wyłącznie na giełdzie. Jeśli masz szczęście, to możesz trafić na licytację komorniczą, gdzie są licytowane najczęściej bitcoiny. Jednak takie okazje należą do rzadkości.

Dzięki poradnikowi wiesz już gdzie korzystnie dokonywać transakcji kryptowalutowych. Ważną kwestią jest wyczucie dobrego momentu do zakupu lub sprzedaży kryptowalut.

Autor

  • Ukończył studia prawnicze na wydziale prawa i administracji biznesowej. Specjalizuje się w doradztwie dla małych i średnich firm. Jego zainteresowania to muzyka, a szczególnie blues i gra na harmonijce ustnej.

1 Comment

  1. igła
    22 października 2021

    Krytpowaluty najlepiej było sobie wcześniej wykopać. teraz jest już za późno. Ceny bitcoina wybiło w kosmos. Kto zapatrzył się w nie parę lat temu, może mówić teraz o prawdziwym szczęściu.

Dodaj komentarz

Scroll to top