Sprytne urządzanie mieszkania – pomysły na Twoją przestrzeń

Chcesz stworzyć skuteczny i niezawodny plan na Twoje mieszkanie? Sprawdź kilka sprytnych pomysłów na aranżowanie mieszkania i zyskaj wygodną, funkcjonalną przestrzeń, bez spędzania długich godzin na przeglądaniu kolejnych cudownych poradników w Internecie.

Komfortowy porządek

Dopasuj organizowanie przestrzeni do Twojego charakteru i nawyków. Jeżeli nie lubisz składania bielizny — wykorzystaj kosze i pojemniki, w których nie będzie trzeba skrzętnie układać, a będą one dobrze organizować przestrzeń.

Zadbaj o to, żeby każda rzecz w Twoim mieszkaniu miała swoje miejsce. Oto co zyskasz dzięki temu rozwiązaniu:

  • Szybsze sprzątanie – od razu wiesz, co i gdzie masz położyć.
  • Mniej szukania na co dzień – pozbędziesz się nieznośnego gubienia małych rzeczy , które stają się przydatne w najmniej spodziewanych momentach.
  • Oszczędność pieniędzy – chyba każdemu zdarzyło się zgubić w mieszkaniu baterie, gumki do włosów czy taśmę izolacyjną. Najczęściej znajdujemy je już po zakupie kolejnej sztuki. Dzięki odkładaniu wszystkich rzeczy na miejsce, takie drobiazgi nie będą nadwyrężać Twojego portfela!

Od czasu do czasu zrób sobie mieszkaniowy rachunek sumienia. Czy na pewno potrzebujesz tej figurki słonika z masy solnej, którą dostałaś od niespełnionego artystycznie kolegi z pracy pod choinkę? Oczywiście nie ma obowiązku wyrzucania rzeczy, które przywołują miłe wspomnienia! Często jednak zdarza się, że nieświadomie gromadzimy mnóstwo bibelotów, które są prawdziwymi „łapaczami kurzu” i zajmują nam cenną przestrzeń.

Meble, które rozwijają się z Tobą

To normalne, że wraz z upływem czasu nasze zapotrzebowanie na dodatkowe miejsce w mieszkaniu wzrasta. Kłopot zaczyna się w momencie, kiedy nie mamy już gdzie dostawić kolejnej szafy na nowe ubrania, a ściany wypełnione półkami na książki zaczynają przypominać archiwa pokaźnych rozmiarów biblioteki.

Idealnym wyjściem z takiej sytuacji mogą być meble modułowe. Niczym w konstrukcji z klocków lego – możesz powiększać zapas wolnego miejsca na nowe przedmioty bez zagracania mieszkania osobnymi meblami.

Wygodne moduły pozwolą Ci także wykorzystać wszystkie zakamarki wolnej przestrzeni. To ważny aspekt zwłaszcza dla właścicieli niewielkich mieszkań. Wykorzystaj wnękę ścienną na dodatkową szafę na ubrania lub stwórz wygodny kącik czytelniczy z wbudowaną w ścianę półką na książki.

Przenośne cztery ściany

Coraz częściej spotykamy się z otwartymi układami mieszkań, gdzie brak osobno wydzielonej przestrzeni dla sypialni. Powoduje to poczucie braku intymności, a przecież zależy nam, aby po całym dniu pracy, nasza sypialnia była oazą ciszy i spokoju.

Jednak nic straconego! W prosty sposób możemy wydzielić osobną przestrzeń sypialną za pomocą przesuwnych ścianek działowych. Kiedy nadchodzi wieczór, wystarczy odgrodzić się od reszty mieszkania i stworzyć dla siebie przytulną strefę odpoczynku.

Jeżeli lubimy nieco bardziej eleganckie i egzotyczne rozwiązania, możemy także oddzielić nasze łóżko od reszty przestrzeni za pomocą baldachimu. To coraz popularniejsze rozwiązanie, które może stanowić ciekawy element całego wystroju.

Choć aranżacja wnętrz może kojarzyć się nam z długim i wymagającym poświęcenia procesem, wystarczy kilka sprytnych sposobów na urządzanie mieszkania, żeby właściwie od razu poczuć się bardziej komfortowo w swoim domu. Pamiętaj, że to Ty tutaj rządzisz – wybieraj te rozwiązania, które pozwolą Ci stworzyć mieszkanie, do którego będziesz wracać z przyjemnością.

Autor

  • Ukończył studia prawnicze na wydziale prawa i administracji biznesowej. Specjalizuje się w doradztwie dla małych i średnich firm. Jego zainteresowania to muzyka, a szczególnie blues i gra na harmonijce ustnej.

1 Comment

  1. calineczka
    11 października 2021

    W mieszkaniu bardzo ważne są rośliny. Produkuję one tlen. Jeśli chcecie zadbać o oczy to patrzenie w zieleń leczy i uspokaja.

Dodaj komentarz

Scroll to top